Okna zamontowane w skosach sufitowych odznaczają się dużą elegancją. Mury w rejonach tych okien wymagają szczególnej dbałości, ponieważ z czasem może się tam gromadzić wilgoć. Najlepszym rozwiązaniem na wilgoć jest gruntowne przemalowywanie ścian. Zanim jednak do tego dojdzie- musi zostać założona izolacja przeciwwilgociowa w postaci płyt PCV.
Nakładamy je na strukturę murowaną bezpośrednio tuż po tym, jak zostanie przeprowadzone osuszanie budynków. Nowoczesne procesy budownictwa umożliwiają raz i na zawsze pozbyć się irytujących problemów z wilgocią oraz pleśnią. Te zjawiska znikają jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, jeśli osuszanie budynków zostanie przeprowadzone wieloetapowo.
Pośpiech bowiem jest najgorszym z możliwych doradców. Osuszanie murów prowadzone przy pomocy nowoczesnych maszyn trwać może rekordowo krótko, nie trzeba poświęcać wielu tygodni na jego przeprowadzenie. Statystycznie, przy użyciu urządzeń osuszających trwa ono zazwyczaj od kilku dni do pełnego tygodnia. Na osuszonej ścianie znacznie sprawniej trzyma się tapeta, nie ma odkształceń, ani wybrzuszeń. Kolory ścian nie tracą kolorów po krótkim czasie funkcjonowania. Na osuszonych ścianach można przybijać gwoździe bez obaw, że tynk będzie się odkruszał.